Po czym poznać, że partner się mnie wstydzi?

Witam mój związek trwa już prawie 4 lat mój partner jest starszy o 6 lat.Ciągle dręczy mnie fakt że nie znam jego rodziców?znajomych?Czy on się mnie wstydzi? rozmawiałam z nim wielokrotnie na ten temat bez skutku:(Jego rodzice mieszkają w innym mieście może to jest przyczyną?Odwiedza ich 2 razy w miesiącu kontakt maja chyba dobry. Może nie jest pewien czy to ja jestem tą jedyną? jak mam z nim rozmawiać? Ostatnimi czasy nasz związek przestał się rozwijać wkrada się rutyna Chce żeby było dobrze

Bardzo często czujemy, że ktoś nas traktuje poważnie i jest zaangażowany w relacę z nami między innymi wtedy, gdy zaprasza nas do swojego świata. Pani nie ma dostępu do jakiejś części świata swojego partnera. Jeśli traktue Panią z szacunkiem, czuje Pani, że jest dla Pani dobry, prawdopodobnie nie wstydzi się Pani. Czasami partnerzy nie przedstawiają swoich połówek rodzicom z przyczyn związanych z relacją z nimi (rodzicami) lub z tego powodu, co dzieje się w domu. Nie wiem, co oznacza, że po rozmowie na ten temat nic Pani nie uzyskała. Czasami rezultatem dobrej rozmowy nie jest zmiana zachowania, ale jego zrozumienie. Jednak jeśli to dla Pani ważne, proszę komunikować to partnerowi.

Dzień dobry. W pewien sposób czuje się pani w swoim związku niepewnie. Zastanawia się pani, czy jest dla swego partnera odpowiednią kobietą, tą jedyną, czyli na całe życie. Rozważa pani, czy partner się pani wstydzi. To pytanie można odwrócić. Może to partner wstydzi się swoich rodziców? Nie wiadomo i nie warto w ten sposób myśleć. Warto natomiast rozmawiać z partnerem. Rozmowa i pytania do partnera wprost, bez unikania drażliwych tematów mogą pomóc w związku. Komunikacja między partnerami jest bardzo ważna. Na pewno takie rozmowy trzeba przeprowadzać w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Pomaga uświadomienie sobie czego potrzebuję, czego mi brakuje w związku i szczerze o tym porozmawiać. Bez wzajemnego obwiniania się i atakowania. Bardziej w atmosferze wspólnego oglądnięcia sytuacji i wspólnego wypracowania rozwiązania problemu. Życzę udanych rozmów i dobrego porozumienia z partnerem. Pozdrawiam Elżbieta Schabowska

Witam,

każdy związek wymaga od dwojga ludzi zaangażowania. Kolejnymi przejawami tego zaangażowania są poszczególne gesty i zachowania świadczące o rozwoju związku. Niewątpliwedziwny jest fakt, iż po 4 latach związku nie poznała Pani rodziców partnera. Niekoniecznie jednak jest tak, ze to Pani musi być tu czemus winna, być może jest coś kłopotliwego czego partner może się wstydzić i starać się oddalać lub uniemożliwiać kontakt z rodzicami. To tylko hipotezy, każda jest równie prawdopodobna. Przede wszystkim potrzebuje Pani porozmawiać z partnerem i szcze dopytać się w czym jest kłopot. Do tego będzie też potrzebna Pani szczerośc i otwarcie. Dobrze byłoby gdyby partner wiedział jakie uczucie to w Pani wywołuje, że sprawia to Pani przykrość, niepokój itd. Myślę, że tylko rozmowa może coś wyjaśnić.

Lidia Polsakiewicz-Grzesiczek