Po czym ropoznać ofiarę przemocy psychicznej?

czy jestem ofiara przemocy psychicznej ? Mieszkam z partnerem 3 lata jego atakiagresji powtarzają się co pare tygodni niszczy wtedy przedmioty (stol, laptop, komórki) obraza mnie, nie pozwala mi zapalić ostatnio zamknal mnie na balkonie na kilka minut jak paliłam było zimno i ciemno. Nie daje mu powodow, ma wszystko ugotowane, wyprane, wyprasowane. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myslec, czy odejść, czy dac kolejna szanse, on zawsze przeprasza, ale to słowa rzucane na wiatr.

Może Pani zgłosić ją na policję. Może Pani szukać wsparcia u psychologa, w Poradni lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Albo przynajmniej u osób bliskich, którym Pani los i szczęście nie są obojętne.
Bez Pani zdecydowanego ruchu nic się nie zmieni.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Szanowna Pani,

jeżeli obawia się Pani ataków agresji męża i nie są Państwo w stanie samodzielnie dojść do porozumienia, wówczas możecie Państwo skorzystać z pomocy mediatora lub terapii par. Jeśli dochodzi do rękoczynów, zastraszania lub poniżania, wówczas może skorzystać Pani z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub policji.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak,www.ctzo.org