Po czym rozpoznać niewydolność serca?

Witam. Mam 18 lat. CRP, OB, ASO i stetoskop prawidłowe. EKG 3 lata temu też. Wzdycham co jakiś czas, sprawdzam puls, mam gorsze samopoczucie, dodatkowe skurcze serca podczas stresu, hipochondrię, i od ponad dwóch miesięcy wędrujący ucisk, lekki ból w klatce piersiowej, raz na dole, raz po lewej, raz po prawej stronie, czasem mam lekkie zawroty głowy. Czy to nerwica? Może przez dojrzewanie? Mam skoliozę. Na wfie ćwiczę normalnie. Czy to może być niewydolność serca?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie. Nie sądzę, aby była niewydolność serca, ale bez badania nie można tego stwierdzić.