Po czym rozpoznać półpasiec?

Witam, moja Mama 79 lat, powyżej uda bardziej na biodrze ma dosłownie "4" krosty które ją potwornie swędzą.Drapie się jak szalona.Boję się czy to nie jest półpasiec? czym to posmarować, jeżeli to nie jest półpasiec.

Z opisu trudno zdecydować, czy to półpasiec, czy nie. Trzeba najpierw to rozstrzygnąć, zanim zostanie podjęta decyzja, czym leczyć, niektóre leki mogą pogorszyć stan, jeśli to rzeczywiście półpasiec. Trzeba pójść do dermatologa, im szybciej, tym lepiej.