Po czym rozpoznać zbyt powolne ruchy dziecka w 26 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie, jestem w 26 tygodniu ciąży i dwa dni temu mój mały brzdąc brykał i fikał w brzuszku a od wczoraj jego ruchy są spokojniejsze i słabsze, czy mam powody do niepokoju? czy dziecko tak jak dorosły ma lepsze i słabsze dni?

Obserwacja ruchów płodu, szczególnie po głównych posiłkach. W przypadku wątpliwości wskazana konsultacja na izbie przyjęć szpitala położniczego.