Po czym rozpoznać, że guz to na pewno tłuszczak?

2 tygodnie temu zauważyłam w dole pleców guza,lekarka wysłała mnie do chirurga.Jest dość duży, bo ma 10x7 cm, czesto mnie piecze i boli. dziwi mnie,że wczesniej nie zauważyłam go, a podobno tłuszczaki rosną wolno. Jesli bede musiala go wyciac, to bedzie to miejscowe znieczulenie? Jak sprawdzić czy na pewno jest to tłuszczak?

Ostatecznie wypowiedzieć na ten temat może się histopatolog po zbadaniu usuniętej zmiany. Pomoce w rozpoznaniu jest badanie USG okolicy.