Po czym rozpoznać, że ktoś zażywał narkotyki?

Witam,chciałam spytać po jakim czasie a raczej do jakiego czasu można wykryć,że ktoś palił jakieś zioło??? Jak to rozpoznać? I jeżeli jeszcze w grę wchodzi alkohol,np.piwo. Dziękuję i pozdrawiam.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Czasami bardzo trudno wykryć, że ktoś brał narkotyki. Każdy indywidualnie reaguje na substancje psychoaktywne. Objawy zapalenia marihuany mogą być następujące: stany euforyczne, ogólne podniecenie, nadczynność psychoruchowa, brak koordynacji ruchowej, zaburzenia orientacji przestrzennej, pewność siebie, wzrost samooceny, dobre samopoczucie, napadowy śmiech, gadatliwość, wesołkowatość, przekrwione oczy, blade palce, słodkawa woń oddechu, włosów i ubrania, zapach palonych liści, przyspieszone tętno, wzmożona potliwość, zwiększone łaknienie, apetyt na słodycze. Osoby, które palą marihuanę, mogą mieć przy sobie lub w swoim pokoju następujące akcesoria: brązowo-szare nasionka w kieszeniach lub w podszewce, lufki, fifki, bibułki papierosowe. Więcej o wpływie substancji psychoaktywnych na organizm pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/zachowanie-po-narkotykach.

Pozdrawiam!