Po ilu dniach należy powtórzyć test ciążowy?

Dzień dobry,
Zawsze dostawałam miesiączkę w odpowiednim terminie, co 28 dni, nigdy nie miałam spóźnienia dłuższego niż 1 dzień. Dziś mija 7 dzień od spodziewanej miesiączki, w związku z tym opóźnieniem zrobiłam test i wynik wyszedł negatywny.

Po ilu dniach należy powtórzyć test w celu upewnienia się? Po jakim czasie braku miesiączki i otrzymaniu negatywnych wyników testu powinnam zgłosić się do ginekologa?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Test ciążowy najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli test będzie negatywny a nadal istnieją wątpliwości należy go powtórzyć po 48 godz.

Brak miesiączki może być spowodowany wieloma przyczynami. Po wykluczeniu ciąży należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne, np. odchudzanie, duży wysiłek fizyczny, stres, zmianę klimatu.
Przyczyną braku miesiączki są też różne schorzenia np. zaburzenia hormonalne. Jeżeli miesiączka nie pojawi sie w kolejnym terminie konieczna będzie wizyta w gabinecie ginekologicznym.

Pozdrawiam