Po ilu dniach od rozpoczęcia 7-dniowej przerwy powinno wystąpić krwawienie?

Witam, mam problem. Przeczytałam na tej stronie, że tabletki antykoncepcyjne nie działają przez pierwsze 7 dni pierwszego opakowania i trochę tego nie rozumiem. Jedni piszą, że od 1. dnia jest się zabezpieczonym, ale niektórzy piszą inaczej. Mój problem jest następujący. Dopiero zaczęłam zażywać tabletki (zaczęłam je brać podczas 1 dnia miesiączki) i podczas pierwszego opakowania w 7. dniu miało miejsce współżycie bez dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Teraz mam problem, ponieważ zrobiłam 7-dniową przerwę i jest już 4. dzień jej trwania a okresu nie ma... Co robić? Czy krwawienie nastąpi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Działanie antykoncepcyjne jest od razu pełne, jeśli pierwszą tabletkę przyjmie się pierwszego dnia miesiączki. Jeśli zażyje się ją między 2 a 5 dniem, zabezpieczenie będzie pełne po 7 dniach regularnego stosowania.
2. Kwawienie zwykle występuje po 2-4 dniach od ostatniej tabletki.
3. Jeśli krwawienie nie wystąpi, proponuję wykonać test ciążowy i skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.