Po ilu dniach powraca ochrona od skończenia przyjmowania antybiotyków?

Czy mogę kochać się z chłopakiem bez zabezpieczenia, jeżeli minęło 9 dni od kiedy skończyłam zażywać antybiotyk? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych oraz antybiotyku należy stosować dodatkową formę zabezpieczenia, np. prezerwatywę podczas przyjmowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu. Pani już nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam