Zakończenie stosowania antykoncepcji hormonalnej a wyniki badania D-dimerów

Po ilu dniach spadnie wynik D dimer. Przy skończeniu stosowania antykoncepcji. Mój wynik z wtorku wynosił 441, 52 ng /ml norma 500,00 ng /ml. Badanie zostało zrobione pierwsza dobę po zakończeniu stosowania antykoncepcji. Więc Pan doktor przepisała mi leki Aspiryne cardio i Cyclo 3 fort i maść z heparyna. Więc moje pytanie czy lekarz dobrze zadział czy nie? Smaruje nogi 3razy dziennie i ćwicze nogi.

Milena Lubowicz

Postępowanie lekarza było jak najbardziej prawidłowe, zadziałał szybko i oby skutecznie. Okres półtrwania D-dimerów nie jest długi, wynosi 12 godzin. Myślę, że warto powtórzyć badanie po kilku dniach żeby sprawdzić czy D-dimery spadły. Proszę się nie spodziewać, że od razu poziom będzie bliski 0, ważna jest wyraźna tendencja spadkowa.
Pozdrawiam