Po ilu tygodniach od zabiegu usunięcia macicy można rozpocząć współżycie?

02 wrzesnia mialam ususnięta macice z powodu międniaków i jajowody.Po ilu tygodniach od operacji można rozpocząć współżycie.Rebecca.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem przed rozpoczęciem współżycia byłoby kontrolne badanie u ginekologa, nie mniej jednak po operacji warto odczekać 6-8 tygodni.