Po jakiej dawce alkoholu występują objawy zespołu abstynencyjnego?

Witam. Po jakiej dawce alkoholu/ wysokości promil występują objawy zespołu abstynencyjnego? Czy np po miesięcznej przerwie w piciu mój organizm mógł się trochę oczyścić i zresetowac by np teraz ograniczając do min przy imprezach np po lampce szampana czy po 1 drinku zespół mógłby się na nowo pojawić? Ile czasu( dni, tygodni, miesięcy) trwa odstawienie a potem odzwyczajenie organizmu od alkoholu? Chciałabym się zrestartowac i zacząć bardziej odpowiedzialne i tym razem z głowa

Zespół abstynencyjny występuje przy zmniejszeniu dawki alkoholu lub po zaprzestaniu picia, nie ma określonych z góry dawek, zależy to od stylu picia u danej osoby, najlepszą pomocą jest odbyć terapię w całodobowym o. uzależnień- są przy szpitalach psychiatrycznych, trzeba pomocy profesjonalnej, samotna walka z nałogiem jest mało skuteczna.