Po jakim czasie antybiotyk zaczyna działać?

Mam pytanie odnośnie antybiotyku Bioracef 500mg. Pierwsza dawka podana w środę na noc , dziś sobota nie widać wielkiej poprawy, po jakim czasie działa antybiotyk?

Lek. Paweł Szadkowski

Lek osiąga docelowe stężenie w organizmie już w kilka godzin po przyjęciu (zalecane jest przyjmowanie po posiłku, co ułatwi jego wchłanianie). Poprawa stanu klinicznego zależy od choroby podstawowej (zwykle trwa to ok 2-3 dni). Jeśli nie odczuwa pani żadnej poprawy warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.