Po jakim czasie będą działać tabletki antykoncepcyjne u osoby pierwszy raz zażywającej hormony?

Witam,pierwszy raz zażywam tabletki antykoncepcyjne. 7 grudnia po godzinie 23 dostałam małe plamienie i nie byłam pewna czy to jest pierwszy dzień miesiączki więc nie brałam tabletki,następnego dnia dostałam miesiączke i wziełam tabletke 8grudnia o godzinie 19. Czy tabletki będą działać? Po jakim czasie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Będą działać, ochrona jest od razu jeśli zaczęła pani przyjmować właśnie z pierwszym dniem miesiączki.
Pozdrawiam