Po jakim czasie będą widoczne efekty ćwiczeń?

Witam. Mam na imie Kasia, mam 20 lat, mam 176 cm wzrostu i waże 68 kg. Mam straszną oponke na brzuchu. Rozpisałam sobie trening ćwiczeń na 5 dniw tyg: brzuszki 2 serie po 20, brzuszki z obiązeniem 2 serie po 20, przysiady 2x20, przysiady z obciążeniem 2x20, krzesełko 20 sekund, wzniosy bioder 1 minuta, skłony boczne 2x20, przysiady sumo 2x10, deska 20 sekund, czy te ćwiczenia pomogą w uzyskaniu wagi 60 kg ?:D i po jakim czasie będą widoczne efekty i czy są to dobrze dobrane ćwiczenia ? :))

Dzień dobry,

oczywiście ćwiczenia są bardzo dobre i pomocne przy redukcji zbędnych kilogramów, ale należy pamiętać, że 70% całego efektu należy do stosowanej przez Panią diety.

Odpowiednio dobrany sposób żywienia ( ułożona dieta przez dietetyka) umożliwi Pani redukcję 8kg w czasie ok. 2 miesięcy - zalecane temp redukcji to 0,5 -1kg w ujęciu tygodniowym.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień Dobry,

prawidłowe treningi w celu redukcji masy ciała proszę skonsultować z trenerem personalnym. Do tego konieczna jest odpowiednia dieta ułożona przez dietetyka.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Witam Panią,

jeśli zależy Pani na szybkiej redukcji a nie ma Pani przeciwwskazań zdrowotnych (co powinien ocenić lekarz) zalecałabym trening HIIT (High Intensity Interval Training) czyli trening interwałowy wysokiej intensywności, ponieważ według wielu badań jest najszybszym sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Wiele przykładowych treningów można znaleźć w sieci, jednak proszę pamiętać o dostosowaniu intensywności do Pani kondycji. Ponadto proszę zwrócić uwagę, że ogromne znaczenie ma odpowiednio skomponowana zdrowa dieta.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Klaudia Zasowska