Po jakim czasie braku miesiączki powinnam się zgłosić do lekarza?

Witam. 6 lipca przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, nowego opakowania nie przyjęłam świadomie. Od którego dnia powinnam liczyć początek nowego cyklu? Od pierwszego dnia odstawienia czy od ostatniego dnia krwawienia z odstawienia? Miesiączkę dostałam 12 sierpnia. Od tej pory miesiączki brak. Czy powinno mnie to zaniepokoić? Po jakim czasie braku miesiączki powinnam się zgłosić do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Początek nowego cyklu powinna Pani liczyć od pierwszego dnia krwawienia. Po odstawieniu antykoncepcji większość kobiet ma przejściowe zaburzenia miesiączkowania. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli krwawienie nie pojawi się w ciągu 2-3 tygodni, proszę udać się na wizytę do ginekologa.