Po jakim czasie dochodzi u noworodka do kwasicy krwi?

W jakim czasie podczas porodu dochodzi u dziecka do kwasicy krwi? Po jakim czasie krew zmienia swoje pH z 7,35 do np 6.9 . czy jest mozliwosc ze wystapi to w ciagu miuty lub 10 minut?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to bardzo trudne pytanie. Już w trakcie porodu dziecko jest lekko niedotlenione, dlatego wynik pierwszej gazometrii może wynosić bliżej 7,35. Po porodzie szereg czynników wpływa na rozwijanie się kwasicy u dziecka. Myślę, że powinna Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym, ponieważ to z braku wiedzy rodzą się największe nieporozumienia.