Po jakim czasie dziecko powinno otrzymać kolejną dawkę szczepienia?

Witam mam pytanie odnośnie szczepienia dziecka. Otóż dziecko było szczepione szczepionką 6w1 Hexacima 1 dawka w 2mż 2 dawka w 4mż 3 dawka w 23mż po jakim czasie dziecko powinno otrzymać 4 dawkę? czy może otrzymać nadal Hexacime? lekarz powiedział że tak. Jeśli faktycznie powinno się ją podać tylko do 24mż to czy zmiana ostatniej dawki na Infantrix będzie bezpieczna? I czy tak duża przerwa międzie 2 a 3 dawkę daję odpowiednią odporność? Pozdrawiam

Niestety nie wiem, z czego wynika tak długa przerwa w szczepieniu dziecka, nie pomogę. proszę polegac na lekarzu prowadzącym. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.