Po jakim czasie Fluconazole powinien wyeliminować objawy grzybicy?

Witam, cierpię na nawracające infekcje grzybiczne. Po jakim czasie fluconazole powinien wyeliminować objawy grzybicy? Ile czasu po ustąpieniu objawów nie należy współżyć? Czy dawka 150 mg fluconazole jest wystarczająca?

witam,
tak dawka jednorazowa 150mg flukonazolu jest schematem standardowym postępowania w przypadku grzybicy pochwy.
Objawy powinny zniknąć w ciągu kilku dni, jeżeli nie znikną - leczenie należy kontynuować i wskazana jest rekonsultacja u ginekologa