Po jakim czasie leki na epizod psychotyczny zaczną działać?

Dzień dobry 3 i pół roku temu miałem epizod psychotyczny. Pierwszy lekarz zdiagnozował u mnie zespół paranoidalny i mówił że z czasem te objawy miną. Przez 2 lata brałem solian i seronil. Po 2 latach po konsultacji z innym lekarzem miałem 7 miesięczną przerwę brania leków, po przerwie tej dostałem depresji, w trakcie której przepisano mi lek przeciwdepresyjny fevarin, który wprowadził mnie w manię, po czym 4 miesiące temu zdiagnozowano u mnie zaburzenia afektywne dwubiegunowe (cyklotymię) i zacząłem brać lamitrin. Brałem go przez 3 miesiące i także nic nie pomógł. W tej chwili mam nadal depresję. Na depresję brałem też efectin, który pogorszył stan depresyjny i wzmógł stany napięcia. Od tygodnia biorę lek stabilizujący nastrój convival chrono oraz lek przeciwdepresyjny mirtor w dawce 30 mg na noc. Stany napięcia i niepokoju minęły, natomiast brak energii w ciągu dnia oraz problemy z funkcjami poznawczymi są bez zmian. Mam pytanie po jakim czasie leki te zaczną w pełni działać, biorę je od tygodnia i nadal mam brak energii w ciągu dnia, nastrój depresyjny i przez cały dzień bym przeleżał.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Odpowiadając na Pana pytanie..., proszę dać sobie czas około miesiąca, na zadziałanie farmaceutyków, w pełni.

A jak jest u Pana z suplementacją?
Zachęcałabym Pana do podjęcia psychoterapii (równolegle z farmakoterapią) która byłaby dla Pana komplementarną terapią.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego nastroju Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605