Po jakim czasie mogę zajść w ciążę po ściągnięciu spirali?

Witam. Mam 26 lat, mam syna 4 letniego. Miałam założoną spiralę, ściągnęłam ją 28 kwietnia. Od tamtej pory biorę kwas foliowy. Od 3 miesięcy staram się zajść w ciążę i nie wychodzi. Boję się, że coś się stało. Zauważyłam również, że nie mam przezroczystego śluzu w trakcie dni płodnych. Jak miałam ściąganą spiralę, mój lekarz stwierdził, że jest wszystko w porządku. Proszę o odpowiedź na moje pytanie. W czwartek idę do lekarza, ale chciałabym dowiedzieć się czegoś od innego doświadczonego lekarza. Z Góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W większości przypadków wkładka wewnątrzmaciczna ma tylko niewielki wpływ na płodność kobiety.
U większości kobiet dochodzi do zapłodnienia średnio po 3 miesiącach od usunięcia wkładki.
Niestety, ta metoda antykoncepcyjna może też powodować działania niepożądane takie jak: stany zapalne przydatków lub bezpłodność.

Niezbędna może okazać się szczegółowa diagnostyka ginekologiczna.