Po jakim czasie można wrócić do pracy po operacji przepukliny pępkowej?

Witam po jakim czasie mozna wrucić do pracy po operacji przepukliny pepkowej sposobem na dachowkę? 28 miałam operacje wszystko było ok w poniedziałek miałam wyciek z rany czeate zmiany opatrunku i antybiotyk dodatkowo doustny za 2 dni mam mieć sciagnete szwy. Normy pracy dla kobiet to 12 kg gdzie karton babanów warzy 18 kg troche boje sie wracać do pracy. W zaleceniach przez 3 miesiace unikać wysiłkow fizycznych. Kto powinien wypisać kolejne l4 chirurg czy lekarz rodzinny?

Lek. Wojciech Zygmunt

Przed udaniem się do pracy polecam konsultację chirurgiczną w celu oceny zagojenia rany i profesjonalnej porady. L4 może wypisać zarówno chirurg jak i lekarz rodzinny. Pozdrawiam.