Po jakim czasie nastąpi poprawa widzenia?

3 tygodnie temu miałam wykonane opasanie gałki ocznej ponieważ stwierdzono u mnie odwarstwienie siatkówki. Dodatkowo miałam podany gaz. Po jakim czasie nastąpi poprawa widzenia? Jaki jest czas niezdolności do pracy? Czego należy się wystrzegać?

Witam. Przebyła Pani trudną operację z gazem czyli ze plamka zółta była odwarstwiona. Rokowanie jest bardzo poważne. Poprawa po wchłonięciu się gazu powinna nastąpić do 30 dni.Opasanie gałki tylko pomaga siatkówce się przyłożyć.Widzenie jako sukces po opercji to Visus w granicach 0,3 na tablicy Snellena z 5 m.Tak to by było super.Niezdolność do pracy ? a jakiej ? od tego jest orzecznik Zusu.Wystrzegac się nalezy dżwigania powyżej 8 kg, schylania, skakania, tłoczni brzusznej,gorących kąpieli i zabiegów rehabilit. /lasery bajery/ w okolicy operowanego oka.Pozdrawiam serdecznie