Po jakim czasie ochrona będzie zapewniona?

Witam, od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio wystąpiło u mnie rozwolnienie, biegunka, która trwała około tydzień. Tuż po tym miałam siedmiodniową przerwę, w graniu tabletek (21 7), plamienie z odstawienia dostałam drugiego dnia od odstawienia. Mam pytanie, jeśli następną tabletkę wezmę po siedmiodniowej przerwie, po jakim czasie ochrona będzie zapewniona, biorąc pod uwagę, że w czasie biegunki tabletki mogły się nie wchłaniać?

Dzień dobry, jeżeli biegunka wystąpiła po 4 godzinach od przyjęcia tabletki, to nie ma powodów do niepokoju, jeżeli jednak ma Pani wątpliwości, proszę dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni.