Po jakim czasie od biegunki leki antykoncepcyjne działają?

Witam, zmagałam się z biegunką ponad miesiąc. Teraz wszystko wróciło do normy. Przez cały czas przyjmowałam też leki antykoncepcyjne i stosowałam dodatkowe zabezpieczenie, bo wiem, że przewlekła biegunka osłabia ich działanie. Jednak po jakim czasie od ustąpienia biegunki mogę mieć pewność, że leki działają jak należy i zapewniają mi ochronę przed ciążą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skuteczność antykoncepcji jest zachowana po ustąpieniu dolegliwości biegunkowych, jeżeli oczywiście wcześniej stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie.