Po jakim czasie od odstawienia kwasu (w kremie) można się opalać?

Używałam kremu firmy L***, który zawierał kwas. Wiem, że w czasie kuracji nie dopuszczalne jest opalanie ze względu na możliwość powstania przebarwień, jednak nie wyobrażam sobie, żebym już nigdy nie mogła się opalać. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Najbezpieczniej odczekać minimum miesiąc (tyle wynosi cykl odnowy naskórka).
Jednak proszę pamiętać, że generalnie opalanie jest niewskazane i powoduje przyspieszone starzenie się skóry.

Pozdrawiam

Witam
Przez co najmniej miesiąc nie powinna Pani opalać twarzy. Oczywiście potem proszę pamiętać o stosowaniu filtrów UV. Opalanie najbardziej przyśpiesza starzenie skóry!
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Dzień dobry, okres czasu, przez który powinna być Pani szczególnie ostrożna to 1 miesiąc. Eksponując się na promieniowanie słoneczne, zalecam stosowanie preparatów fotoochronnych. Pozdrawiam.