Po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych powinna wystąpić miesiączka?

Przyjmowałam tabletki około 10 miesięcy. Odstawiłam je 23 października i do tej pory nie mam miesiączki. Kiedy powinnam się jej spodziewać? Czy to normalne, że jeszcze jej nie dostałam? Dodam, że od 5 dni odczuwam bóle podbrzusza, a także pojawiła się gęsta, lekko żółtawa wydzielina z pochwy. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl może się wydłużyć - zwykle o 8-10 dni. Bóle podbrzusza i żółta wydzielina z dróg rodnych o brzydkim zapachu (a także podwyższona temperatura ciała) może świadczyć o infekcji dróg rodnych - konieczna może być w takiej sytuacji wizyta u ginekologa. Lekkko żółta wydzielina (bardziej mleczna), bez gorączki może być także objawem fizjologicznym.

Pozdrawiam!