Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia zapalenia żółciowego żołądka można spodziewać się poprawy?

Witam. Mam zapalenie żółciowe żołądka, jest tam ogromna ilość żółci. Dostałam ranigast mesopral gaviscon i prokit. Kiedy powinna być poprawa? Są ogromne nudności rano i odbijanie, brak apetytu, suchość w buzi i tachykardia przy tym.

Dzień dobry, oprócz przyjmowania leków powinna Pani stosować dietę lekkostrawną i wysokobiałkową, należy wyeliminować tłuste potrawy, napoje gazowane, wzdymające warzywa, używki (kawa, herbata, alkohol), ostre przyprawy. Posiłki powinny być regularne i niewielkie. Poprawa powinna nastąpić po ok. 2 miesiącach. Jeżeli leczenie i dieta nie przynosi efektów należy rozważyć leczenie operacyjne.