Po jakim czasie od stosowania antybiotyku mogę wypić piwo?

Witam, przez 11 dni brałam antybiotyk Zinnat, a następnie po tygodniowej przerwie Dalacin 300 mg 3 x dziennie. Dzisiaj po 7 dniach wzięłam ostatnią dawkę o godzinie 14. Wyjeżdżamy na wakacje. Po jakim czasie mogę wypić jedno piwo, aby było to całkowicie bezpieczne dla organizmu?

Lek. Paweł Szadkowski

Te antybiotyk dość szybko ulega eliminacji z organizmu, więc spokojnie po dobie-dwóch może Pani napić się piwa.