Po jakim czasie można zrobić test ciążowy?

Witam. Dnia 23.10, 27.10, 28.10 finał za każdym razem we mnie. Potem przyszła spóźniona miesiączka trwała od 30.10 do 31.10 gdzie nigdy takiej sytuacji nie miałam. Potem znów się kochaliśmy od 01.11 do 06.11 codziennie z finałem we mnie za każdym razem. Niby dni płodne wypadają mi od 10 listopada, ale po jakim czasie można zrobić test ciążowy? Dziś od godz siedemnastej mam bóle brzucha, biegunkę, śluz z domieszką krwi brązowej, ból głowy, czoło jakbym miała gorączkę. Testu nie robiłam, bo nie wiem kiedy go zrobić. Po jakim czasie mogę zrobić test ciążowy, żeby pokazał wynik bez przekłamania? Dodam, że miesiączki mam nieregularne. Czy jestem w ciąży mam się o co bać? Po ilu dniach od ostatniego stosunku powinnam zrobić test ciążowy, żeby jego wynik był prawdziwy? Czy istnieje szybsza metoda sprawdzenia tego czy jestem w ciąży? Błagam o szybką odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na test ciążowy z moczu jest jeszcze za wcześnie. Wskazane wykonanie oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG we krwi (można wykonać go już teraz, gdyż jego czułość jest większa niż testów z moczu). Wynik tego badania jednoznacznie określi czy doszło do zapłodnienia.