Po jakim czasie od usunięcia należy płukać jamę ustną?

Witam, w poniedziałek wyrwaniu mi górną szóstkę. Od tego czasu jem tylko serki i galaretki. Miejsce przestało mi krwawić już w ten sam dzień i do dziś nie krwawi, jednak trochę pobolewa. W czwartek mam spotkanie rodzinne i chciałabym się dowiedzieć czy można spokojnie zażywać alkohol i papierosy po 72h od wyrwania zęba aby to było bezpieczne i czy mogę jeść trochę obfite menu: makarony i itp, czy one już mogą być ciepłe. Po jakim czasie od usunięcia należy płukać jamę ustną?

Lek. Tomasz Budlewski

wszystko zależy od tego jakie leki i opatrunki został zastosowane, konieczny kontakt ze stomatologiem wykonującym zabieg.