Po jakim czasie od wczesnego porodu mogę bezpiecznie starać się o dziecko?

Poroniłam w 9 tyg ciąży puste jajo płodowe potem po 2 miesiącach udało mis się zajść w kolejną ciąże od początku byłam na lekach na podtrzymanie i dużo leżałam niestety w 24 tyg ciąży musiałam uradzić dzidziusia niestety nie udało się go uratować bardzo bym chciała mieć jeszcze dziecko ale boje się że znowu mi się nie uda jaka jest szans na to że kolejna ciąża skończy się dobrze i po jakim czasie od porodu mogła bym bezpiecznie się starać o kolejne dziecko

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani sytuacji sprawa wygląda następująco. Jeżeli pojawił się już okres i owulacja można zachodzić w ciążę, nie mniej jednak proponowałbym odczekać około 3 miesięcy by w organizmie unormowało się wszystko po poprzednich niepowodzeniach.

Po tak skąpych informacjach trudno jest ustalić przyczyny utat ciąż.
O kolejną ciążę może się Pani starać około 6 miesiący po porodzie.
Okres ten proponuję wykorzystać w celu diagnostyki możliwych przyczyn utraty ciąż.