Po jakim czasie od wypicia alkoholu mama może wziąć leki?

Witam. Moja mama niecały tydzień temu wyszła ze szpitala psychiatrycznego po ok 3 miesięcznym pobycie. Z początku wystarczyło 1 piwo rano a wieczorem mama brała tabletki, jednak mama odmawia brania leków a dawki alkoholu się zwiększają. Ja mam takie pytanie, po jakim czasie od wypicia alkoholu mama może wziąć leki żeby nic się nie stało (moimi zdaniem wcale) i jak my jako dzieci możemy mamie pomóc. Mama podpisała zgodę na umieszczenie jej w ZOL-u. U mamy występuje schizofrenia paranoidalna.

Proszę o tym jak najszybciej porozmawiać z lekarzem pod którego opieka jest mama.

Faktycznie ( nie znam przepisanych leków) przy lekach przeciwpsychotycznych, neuroleptykach i innych stosowanych w leczeniu schizofrenii ( i nie tylko) nie wolno pić alkoholu. Należy o tym jak najszybciej poinformować lekarza prowadzącego i z nim to skonsultować, zwłaszcza, że jak zrozumiałam Pani mama pije coraz więcej. Niepokoi mnie to, jako terapeutę.

Proszę też poszukać pomocy. W szpitalu czy poradni z pewnością można uzyskać informacje o tym, gdzie jej szukać w Państwa mieście. Koniecznie proszę tam popytać i nie mierzyc się z tym problemem samemu.

Pozdrawiam

Mama nie powinna pić wcale, przy swoim schorzeniu i zaordynowanych lekach- być może jest osobą uzależnioną, co może Państwu utrudnić umieszczenie jej w ZOL-u. Troszkę za mało informacji mam podanych, aby Państwu pomóż. Bynajmniej alkoholu nie powinna pić wcale, w Państwo jako dzieci konsekwentnie musicie ją w tym twierdzeniu utrzymywać.