Po jakim czasie od zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego można wrócić do uprawiania sportu?

Witam, właśnie mija mi czwarty tydzień po zabiegu żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową. Na brzuchu mam 3 niewielkie cięcia. Aktualnie nie czuję, aby cokolwiek mnie bolało. Czy mogę bez obaw wrócić do trenowania piłki nożnej czy jednak należy jeszcze się wstrzymać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinien Pan wstrzymać się z intensywnym wysiłkiem aż do całkowitego wygojenia ran. Zbyt szybki powrót do intensywnej aktywności fizycznej może doprowadzić do powstania przepukliny w bliźnie po operacji.