Po jakim czasie od zakończenia leczenia mogę się napić piwa?

Szanowni Państwo, Właśnie kończę 3 tygodniowe leczenie Doksycykliną z powodu Chlamydia Pneumoniae. Zdaje sobie sprawę, że tetracykliny obciążają wątrobę dlatego chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie od zakończenia leczenia mogę się napić piwa/wina (w niewielkiej oczywiście ilości) aby nie wyrządzić organizmowi większej krzywdy :) Również, po jakim czasie od zakończenia leczenia mogę zrobić badania sprawdzające stan wątroby aby wynik był miarodajny. Pozdrawiam serdecznie, Michał 28l Bratyslawa

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badania po 2 tygodniach i wtedy w zależności od wyników bedzie mozna zdecydować co do alkoholu.