Po jakim czasie od zaprzestania stosowania Anticolu można wypić alkohol?

Po jakim czasie od zaprzestania stosowania anticolu mozna wypic alkohol?? Dwa dni starcza?? Czas zażywania tydzień 500 mg dziennie

Lek. Paweł Szadkowski

Po podaniu doustnym wchłanianie jest zmienne, a dystrybucja następuje głównie do nerek, trzustki, wątroby, jelit i tkanki tłuszczowej. W znacznym odsetku lek metabolizowany jest w wątrobie do nieczynnych metabolitów, wydalanych głównie z moczem. 20% dawki wydalane jest w postaci niezmienionej z kałem. - z tego względu nie jest znany bezpieczny czas po którym lek całkowicie zostaje wydalony z organizmu (brak również takiej informacji w ChPL), a spożywanie alkoholu może być groźne dla zdrowia lub życia. Zachęcam żeby skontaktował się pan ze swoim lekarzem prowadzącym i/lub terapeutą.