Po jakim czasie od zastosowania na skórę ciała naturalnych olejków eterycznych można bezpiecznie wystawiać nieosłoniętą skórę na słońce?

witam serdecznie Po jakim czasie od zastosowania na skórę ciała naturalnych olejków eterycznych można bezpiecznie wystawiać nie osłoniętą skórę na słońce ? Czy jeśli dodam parę kropel do balsamu do ciała wieczorem przed snem to następnego dnia po wystawieniu się na promienie UV wciąż jest zagrożenie powstaniem przebarwień na skórze ? Wiem, że takie przebarwienia wychodzą często dopiero po latach, nie chcę się więc niepotrzebnie na to narażać. Czy należałoby następnego dnia zmyć ten balsam z olejkami ze skóry czy też można bez obawy cieszyć się słońcem ? Pozdrawiam :)

Dzień dobry, wieczorem można nasmarować ciało z dodatkiem olejku eterycznego a rano najlepiej wszytko zmyć i nałożyć krem z filtrem.

Pozdrawiam