Po jakim czasie od zdjęcia szwów można się kąpać w basenie?

Witam. 14.06 mialam usunietego pieprzyka, 5 lipca mialam ściągniecie szwow. Gojenie przebiega bez powiklan, rana juz jest 'zamknieta' jedynie w miejscu gdzie były 'petelki' od szwow mam prawie opadające juz strupki. 1. Moje pytanie najważniejsze, to po jakim czasie od zdjęcia szwow mozna się kąpać w basenie? 2.Czy podczas opalania nalezy zaklejac rane (czy juz raczej blizne) plastrem przed słońcem? 3. Czy plaster faktycznie blokuje zaklejone miejsce od promieni np podczas opalania w solarium?

Rzeczywiście dobrze by było gdyby zaklejała Pani bliznę plasterkiem jako ochrona przed słońcem, alternatywnie może Pani stosować krem z filtrem 80 lub 100.

Witam, można jak najbardziej się już kąpać. Bliznę radzę w tym sezonie letnim podczas opalania smarować kremem z filtrem 50', żeby nie było przebarwień.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski