Po jakim czasie po marihuanie można prowadzić samochód?

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad słusznością robionych testów policyjnych na obecność narkotyków. Chciałam się dowiedzieć po jakim czasie marihuana przestaje być wykrywana przez testy policyjne? Słyszałam, że nawet po 3 miesiącach jest do wykrycia - czy to prawda? Jeśli tak, to uważam te testy za czystą głupotę, bo odczuwalne skutki marihuany (które mogą wpływać na sposób jazdy samochodem) można mieć przez np. godzinę... Jeśli się mylę to proszę o wytłumaczenie mi w jaki sposób marihuana wpływa na nas podczas jazdy jeśli kierowca nie palił od np. kilku godzin.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Policja stosuje obecnie testy przesiewowe, wykrywające obecność substancji psychoaktywnych i ich pochodnych w ślinie. Limity detekcji takich testów w przypadku marihuany są określane na 10 minut - 72 godziny po zażyciu. Pozytywny wynik powinien być następnie potwierdzony wynikiem badań z krwi i moczu.

Efekty odurzenia (euforia) i zaburzenia funkcji poznawczych (pamięci, uwagi, kontroli motorycznej) po zażyciu przetworów konopi utrzymuje się zazwyczaj do 8-9 godzin.

Długoterminowe efekty częstego, przewlekłego stosowania na pamięć i uwagę nie są obecnie dobrze znane i wymagają dalszych badań.

Z pozdrowieniami