Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie po odstawieniu leku mogę bezpiecznie zajść w ciążę?

Dzień dobry, od wielu lat choruję na nawracającą depresję. Obecnie biorę Escitalopram w dawce 10 mg/d. W niedalekiej przyszłości planuję powiększenie rodziny, dlatego chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie po odstawieniu leku mogę bezpiecznie zajść w ciążę. (Oczywiście wszystko w odpowiednim momencie i pod kontrolą lekarza) z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Witam Kwestię „po jakim czasie…” powinna Pani omówić z lekarzem prowadzącym, który zna Pani organizm i historię choroby. Myślę jednak, że zanim to nastąpi, raczej zachodzi konieczność, skutecznego wyleczenia depresji. Wszak napisała Pani, że choruje Pani na depresję nawracającą. Zatem w każdej chwili, np. pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w kobiecym organizmie podczas ciąży czy też pod wpływem stresu, depresja może powrócić. Zapewne wie Pani także o tym, że w przypadku zaburzeń depresyjnych farmakologia jest leczeniem objawowym, nie rozwiązuje problemu. W leczeniu depresji bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z depresji, to zachęcam do podjęcia psychoterapii. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Dzień Dobry Pani,

Z tym pytaniem, zapraszam Panią do skonsultowania się z lekarzem prowadzącym, gdyż lekarz zna Panią i zna Pani historię chorowania.

Z mojej strony gratuluję Pani świadomego podejścia do przygotowania się na zdrową ciążę.

Życzę Pani dużo radości, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy