Po jakim czasie po porodzie zacząć przyjmować antykoncepcję?

Dzien dobry mam takie pytanie jestem po porodzie juz dwa i pol miesiaca ,nie karmie dziecka piersia i dostalam okres dzis bo wczoraj to bylo takie doslownie raz brudzenie podczas zalatwiania sie i nic przez,caly dzien nie lecialo i postanowilam brac tabletki antykoncepcyjne przed zajsciem w kolejna ciaze i chodzi o to ze jak dziś wzielam to nie zapozno zaczelam czy nie powinnam juz wczoraj lyknac tabletke pierwsza nie wydaje mi sie by wczoraj zaczol sie okres bo dzis mi sie leje konkretnie. dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Nawet jeśli wzięłaby Pani pierwszą tabletkę drugiego dnia okresu, nic się nie dzieje. Nie jest za późno.