Po jakim czasie po usunięciu zaćmy mogę wrócić do pracy?

Dzien dobry, mam 22 lata za 2 tygodnie mam operacje usuniecia zaćmy. Po jakim czasie moge wrócić do pracy ? Prace mam stojącą w umiarkowanym ruchu. Czy sa jakieś ograniczenia jeslu chodzi o czytanie ?

Witam,
po niepowikłanej operacji która da dobrą ostrość wzroku do pracy można wrócić po 2 tygodniach.

Czytanie zależne będzie od tego jaka soczewka zostanie wszczepiona. Ponieważ ma Pan/Pani 22 lata drugim okiem widzenie jest dobre, zakładam, czyli nie potrzeba okularów do czytania.
Po operacji zaćmy jeżeli będzie wszczepiona zwykła soczewka nie można czytać bez okualrów. Będzie w związku z tym problem bo jedno oko będzie inne i drugie inne.