Po jakim czasie powinien ustąpić kaszel przy wirusowym zapaleniu krtani u dziecka?

Witam. pediatra stwierdził u dziecka wirusowa zapalenie krtani. Przepisał encorton - w dawkach 1 dzień - 1,5 tabletki, 2 dzień - 1 tabletka i 3 dzień 0,5 tabletki. do tego stodal i neosine. wczoraj około 18:00 podałam pierwszą dawkę encortonu. dziś dziecko jeszcze kaszle, choć ten kaszel nie jest już taki suchy i szczekający. ale kaszel jest częsty. po jakim czasie powinien kaszel ustąpić i zrobić się wykrztuśny?

Lek. Katarzyna Szymczak

Obajwy powinny ulec zmniejszeniu w ciagu 48-72 godzin. W razie braku poprawy sugeruję ponowny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam