Po jakim czasie szczękościsk powinien ustąpić?

Witam tydzień temu miałem wyrywany dolny ząb mądrości. Zębodół został zszyty na 3 dni. Szwy zostały po tym czasie zdjęte, krwawienia ani ropienia nie ma jednak dziura jest strasznie głeboka a na dnie tak jakbym widział kość lub inne ciało białe. Z dnia na dzień wydaje mi się że jest ono coraz wyżej i zastanaiwam sie czy to moze nie są resztki jedzenia mimo ze staram się to wypłukać. Co więcej mam jeszcze szczękościsk - po jakim czasie powinien ustąpić? Innych dolegliwości brak niemniej czasami p

Dzień dobry,
dziury po usuniętych ósemkach, są bardzo głębokie i w niedogodnym miejscu. Żuchwa w tym miejscu ma dużo twardej blaszki kostneu i gojenie przebiega powoli. W ranie najpierw powstaje skrzep fibrynowy, który ma biały kolor. Potem rana pokrywa się nabłonkiem i powoli, od dołu zębodół wypełnia się nową kością. Proces ten może trrwać nawet kilka miesięcy. Natomiast szczękościsk najczęściej przechodzi po kilku dniach.