Po jakim czasie tabletka antykoncepcyjna się całkowicie wchłania?

Witam mam pytanie . Minelo wlasnie 6h od czasu wziecia tabletki anty , lecz jednoczesnie zrobilo mi sie strasznie nie dobrze (bardzo prawdopodobne zjedzenie nie swiezej potrawy) ... czy jezeli zwymiotuje po tych 6 h tabletka wchlonie sie normalnie ? co mam zrobic ? Jestem dokladnie w 5 dniu brania tabletek
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tabletka antykoncepcyjna wchłania się około 3-4 godzin. Wymioty po około 6 godzinach od zażycia tabletki nie wpłyną na skuteczność antykoncepcji i nie wymagają żadnego szczególnego postępowania. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.