Po jakim czasie tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać?

Witam, mam dwa pytania i proszę o pomoc. Po pierwsze, czy to prawda że tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać już od początku ich brania, jeśli rozpoczęto stosowanie pierwszego dnia krwawienia? I po drugie, czy jeśli będę kontynuować zażywanie tabletek (chodzi o drugie opakowanie) jestem tak samo chroniona podczas tej 7-dniowej przerwy? Dodam, że wcześniej nie brałam tabletek i zażywam je od ponad 2 tygodni. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki antykoncepcyjne należy zacząć przyjmować od pierwszego dnia miesiączki. Wówczas ich działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku opakowania.
Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie opuściła Pani żadnej z nich to podczas 7 dniowej przerwy nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam