Po jakim czasie test Vikia wykrywa wirus HIV?

Witam. Odebrałam dziś ujemny wynik szybkiego testu VIKIA na HIV. Po jakim czasie wykrywa on wirusa we krwi i czy jak ok. 3 tyg temu miałam ryzykowny kontakt mogę być spokojna? Pozdrawiam.

Okres od zakażenia HIV do pojawienia się we krwi przeciwciał skierowanych przeciwko wirusowi HIV w ilości dającej się wykryć w badaniu krwi. Okres ten trwa od 3 do 12 tygodni. Mimo obecności wirusa w organizmie wykonany wówczas test przesiewowy nie wykrywa zakażenia HIV (jest ujemny). Osoba w okienku serologicznym może przenieść zakażenie na innych