Po jakim czasie ustąpią objawy grypy?

Witam, Po jakim czasie objawy grypy powinny ustapic? Choruje 4 dzien - 1sze dwa dni zazywalam paracetamol w maksymalnej dobowej dawce. Od wczoraj biorę ibuprofen (2X200mg) plus witaminę C (600mg). Goraczka pojawia sie rano, nastepnie w ciagu dnia ok. 36.0-36.8, a na wieczor ok. 37. Staram sie duzo pic. Dzisiaj pojawily sie poty. Czy jest cos jeszcze co moge zrobic poza lezeniem w lozku I przyjmowaniem w/w lekow? Pozdrawiam I dziekuje za odpowiedz

Witam!
Objawy grypy zwykle utrzymują się ok. tygodnia. Pani postępowanie jest prawidłowe. Jeśli objawy są dokuczliwe może Pani zwiększyć dawkę ibuprofenu do 400mg 3x dziennie (przez maks. 3 dni). W przypadku męczącego suchego kaszlu może Pani dodatkowo stosować preparaty przeciwkaszlowe dostępne bez recepty w aptece (np. Acodin).
Po tygodniu objawy powinny ustąpić, ale może Pani odczuwać przez jakiś czas osłabienie. Suchy kaszel może utrzymywać się do ok.3 tygodni.