Po jakim czasie uzupełnione zostaną niedobory magnezu?

Witam Po jakim czasie zazywania magnezu uzupelni sie jego niedobor a tym samym znikna jego nieprzyjemne dolegliwosci?

Nie pisze Pani na jakiej podstawie jest Pani pewna niedoboru magnezu. Czy badała Pani poziom magnezu, czy oceniła to Pani wyłącznie na podstawie objawów? Jak długo już Pani suplementuje i jakim preparatem? To wszystko ma znaczenie. Skoro Pani pyta, to widocznie dość długo, by się zaniepokoić. Możliwe, że bóle/ skurcze mięśni odruchowo kojarzone z niedoborem magnezu wynikają z zakwaszenia mięśni lub braku potasu, albo szeregu innych przyczyn. Jeśli jest Pani pewna, że chodzi o magnez, bardziej niż suplementację doustną polecałabym kapiele w soli EPSOM, około szklanka soli na niewielką wannę wody. Kąpiel w wannie powinna byc poprzedzona umyciem ciała pod prysznicem, aby do kąpieli z solą nie dodawać już żadnej innej substancji i aby nie trzeba było po kąpieli spłukiwać ciała. Kąpiel powinna trwać około 20 minut, kilka razy w tygodniu przez około 3 tygodnie. Sól EPSOM z łatwością kupi Pani w sklepach internetowych. Jeśli nie ma Pani pewności co do przyczyny dolegliwości radzę jednak skontaktować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania.